WESTERN SPRINGS COLLEGE
Nga Puna O Waiorea
 

Junior Students Awards for 2012


Special Prizes:

These awards represent outstanding academic, cultural or sporting success, or a significant contribution to the school community.

Outstanding Attendance
Louis Schwarz    and Chiraphat Yusuwan

Junior Sustainability
Jake Oliff                Liam Hogan              Joshua Horne

Cultural Participation
Loxmyn McDonald-Ness

Junior Leadership in Sports
Boys: Noah Rudd
Girls: Holly Parker

Palavi Caring Award
Kayla Paniora

Community Contribution
Jack Jones

House Dean Outstanding Learner awards
Atea
Year 9 - Liam Hogan
Year 10 - Isabella van der Leden

Kapura
Year 9 - Lily MacDonald Murello
Year 10 - Healy Jones

Moana
Year 9 - Isabella Ingham
Year 10 - Isaac Penlington

Oranga
Year 9 - Pania-Rose Brown-Tapuikore
Year 10 - Ngatau Leaf

Whenua
Year 9 - Lucy Morrin
Year 10 - Rousseau Hewlett

Quick Links
  • Year 10 Whenua House
  • Year 10 Oranga House
  • Year 10 Moana House
  • Year 10 Kapura House
  • Year 10 Atea House
  • Year 9 Whenua House
  • Year 9 Oranga House
  • Year 9 Moana House
  • Year 9 Kapura House
  • Year 9 Atea House

    Year 10 Awards

    Year 10 Whenua House

    NIKHEIL BHANA Significant Progress in Art
    SIMON BONNEY Outstanding Achievement in French and in Physical Education
    HAYDEN BRUDENELL-BRUCE Exceptional Application in Music, Significant Progress in English, Health Education and in Social Studies
    LUTHER BUNCE-WILLIAMS Significant Progress in Graphics
    CAGE CARDON Exceptional Application in Mathematics and in Science
    HANNAH COHEN-SMITH Outstanding Achievement in Graphics
    BUSTER DARRAGH-MAJOR Outstanding Achievement in Mathematics and in Physical Education
    LEO DRAKE-ROGERS Significant Progress in Physical Education
    AKSHAY GOORDHEEN Exceptional Application in Mathematics, Significant Progress in Physical Education
    LORENZA HALL Exceptional Application in Health Education, Mathematics and in Food Technology
    ALEXANDRA HEWITT-SMART Exceptional Application in Art
    ROUSSEAU HEWLETT Outstanding Achievement in Drama, English, Health Education and in Social Studies
    TIMOTHY JENKINS Outstanding Achievement in Mathematics and in Science, Exceptional Application in Physical Education
    EMMANUEL LEE Outstanding Achievement in Chinese, Exceptional Application in Physical Education
    EVA MURPHY Significant Progress in Philosophy
    VEGA NIOVARA Outstanding Achievement in Physical Education
    EMMA O’DONNELL Outstanding Achievement in English and in Science, Exceptional Application in Art and in Social Studies
    DE NIRO PAO Significant Progress in Social Studies
    NAPAT PAWAPOOTANON Outstanding Achievement in Mathematics, Exceptional Application in Business Studies and in Health Education
    HANNAH RAYNEAU Outstanding Achievement in Art
    PAIGE REEVES Outstanding Achievement in Graphics, Exceptional Application Health Education and in Social Studies
    EMMA ROGERS Exceptional Application in Mathematics
    ZACHARIAH THOMPSON Exceptional Application in Mathematics
    ALEXANDER WOODALL Outstanding Achievement in Music, Exceptional Application in English
    MATTHEW WOODALL Outstanding Achievement in English, Health Education, Music, Science, Social Studies
    CHIRAPHAT YUSUWAN Exceptional Application in Science
    BENJAMIN ZAMBO Outstanding Achievement in Media Studies, Exceptional Application Art, English and in Graphics 

    Year 10 Oranga House

    MOETU BELL Outstanding Achievement in Hauora
    ANAHERA BROWN-TAPUIKORE Exceptional Application in Hakinakina, Significant Progress in Tikanga a-iwi
    ANDREW-JACK COX Outstanding Achievement in Pangarau, Hakinakina and in Tikanga a-iwi, Exceptional Application in Hauora
    LYRIC DONALDSON Outstanding Achievement in Kanikani and in Mahi Toi, Exceptional Application in Pangarau and Te Reo Pakeha, Significant Progress in Te Reo Rangatira
    BOSTYN HAKARAIA Outstanding Achievement in Hakinakina
    TIKIRAU HATHAWAY Exceptional Application in Putaiao
    BAILEY HETARAKA Significant Progress in Pangarau
    KIRIANA HOHEPA Exceptional Application in Kanikani, Significant Progress in Hakinakina
    MARTIN HOVELL Exceptional Application in Putaiao
    PASCAL JOSEPH Significant Progress in Te Reo Pakeha
    SEMISI KELLY Significant Progress in Mahi Toi
    JAEDEN LAWRIE Exceptional Application in Putaiao
    NGATAU LEAF Significant Progress in Mahi Whakaari and in Te Reo Pakeha
    DAVEY-BOYE MANI Significant Progress in Hauora
    RIRIA MENDES Exceptional Application in Te Reo Maori and in Te Reo Pakeha, Significant Progress in Tikanga a-iwi
    SHILOH MILLS Exceptional Application in Hauora, Putaiao and in Tikanga a-iwi, Significant Progress in Pangarau
    RAWIRI MILN E Outstanding Achievement in Pangarau, Putaiao, Te Reo Pakeha and in Tikanga a-iwi, Exceptional Application in Hangarau and in Te Reo Rangatiri
    KHAN POOLE Significant Progress in Hauora
    AARON RUST Significant Progress in Putaiao
    LUKE TARAI Exceptional Application in Hakinakina
    DANIELLE TAUIA Significant Progress in Hakinakina and in Putaiao
    JESSE WILLIAMS Outstanding Achievement in Hauora, Putaiao, Te Reo Pakeha, Te Reo Rangatira, Exceptional Application in Pangarau and in Tikanga a-iwi

    Year 10 Moana House

    LEONARDO CASEY Significant Progress in French
    ALEXANDRA CHELLEW Outstanding Achievement in Health Education, Exceptional Application in Music, Significant Progress in Art
    DAISY CLEVERLEY Outstanding Achievement in Mathematics and in Physical Education, Exceptional Application in English, Science and in Sports Academy, Significant Progress in Art
    ELIAS FA’ALOGO-LILO Significant Progress in Science
    POSY FAIRBAIRN Outstanding Achievement in English, Health Education and in Science
    RICARDO GOMES DA SILVA Significant Progress in Physical Education
    OLIVIA GRONDIN Exceptional Application in Mathematics and in Physical Education
    ELLEN HACKETT Outstanding Achievement in Product Design Technology, Exceptional Application in Art, English and in Science
    IMOGEN HARPUR Outstanding Achievement in Dance
    LUCIA HOCKING-WHITEHEAD Outstanding Achievement in Music, Exceptional Application in Drama
    JACK  JONES Outstanding Achievement in Business Studies, Exceptional Application in Health, Science and in Social Studies
    PEARL LITTLE Outstanding Achievement in Drama, Exceptional Application in English, Health Education, Mathematics, Philosophy and in Social Studies
    ALEX MCCULLOUGH Outstanding Achievement in Physical Education and in Science
    EDWYN MCMILLAN Significant Progress in English and in Philosophy
    DYLAN OTT Exceptional Application in Business Studies
    HENELIKO PAEA Significant Progress in Dance and in Health Education
    KAYLA PANIORA Exceptional Application in Physical Education
    ISAAC PENLINGTON Outstanding Achievement in English, Health Education, Science and in Social Studies, Exceptional Application in Business Studies, Drama and in French
    MICHELLE RANI Exceptional Application in Social Studies, Significant Progress in Drama
    DAISY SMITH Exceptional Application in Sports Academy
    VINCENT STYLES Exceptional Application in Food Technology, Significant Progress in Mathematics
    JULIUS SUGIOKA Outstanding Achievement in English and in Philosophy, Significant Progress in Art and in Health Education
    SAMUEL THACKERY Outstanding Achievement in Media Studies, Exceptional Application in Social Studies
    NADIA WARD Significant Progress in Media Studies and in Physical Education
    LARRY WONG Significant Progress in English as a Second Language

    Year 10 Kapura House

    FLYNN ASKEW Significant Progress in Food Technology
    KATE BARBER Outstanding Achievement in Health Education
    MATILDA BOESE-WONG Exceptional Application in Philosophy
    PHOENIX DOBSON Significant Progress in Food Technology
    MARLON DRAKE Outstanding Achievement in Te Reo Maori
    OTIS EVERETT-BROWN Significant Progress in Science
    JIMI FRIZZELL Exceptional Application in Art and in Mathematics
    BELLA GOULTON-MCWHANNELL Outstanding Achievement in English, Graphics, Physical Education and in Science, Exceptional Application in Business Studies, Chinese and in Mathematics
    ELIZA GRAHAM Outstanding Achievement in Graphics, Health Education and in Social Studies, Exceptional Application in English
    DENVER GRAY Exceptional Application in Art
    RUBY GRIFFIN Outstanding Achievement in Media Studies, Exceptional Application in Art, Graphics and in Social Studies
    LOUIS HABBERFIELD-SHORT Outstanding Achievement in Business Studies and in Mathematics, Exceptional Application in Japanese and in Social Studies
    COURTNEY HENSKES Exceptional Application in Media Studies
    HEALY JONES Outstanding Achievement in Drama, Heath Education, Mathematics, Social Studies  and in Sports Academy, Exceptional Application in English and in Science
    COLE MCARTHUR Significant Progress in Physical Education
    RHONA MCCLURE Outstanding Achievement in Physical Education and in Social Studies, Exceptional Application in English
    HANNAH MEDER Outstanding Achievement in Mathematics, Exceptional Application in Health Education
    PEARL POKA Significant Progress in Art
    DANIELLE PRENDERGAST Significant Effort in Sports Academy
    THOMAS RANDS Outstanding Achievement Mathematics, Media Studies and in Science, Exceptional Application in Health Education
    NOAH RUDD Outstanding Achievement in Graphics, Japanese and in Sports Academy, Exceptional Application in Science
    DAISHA SALANOA Exceptional Application in Dance
    ZOE STENHOUSE-BURGESS Outstanding Achievement in English, Music and in Physical Education, Exceptional Application in Japanese and in Science, Significant Progress in Sports Academy
    CAROLINE SUTCLIFFE Outstanding Achievement in Food Technology, Exceptional Application in Mathematics, Significant Progress in English
    MA’ATA VAIPULU Exceptional Application in Mathematics, Significant Progress in English
    WILLIAM WALLIS Exceptional Application in Physical Education
    MONTAGU WALSH Outstanding Achievement in Business Studies, Science and in Social Studies, Exceptional Application in Chinese, English, Health Education and in Mathematics, Media Studies
    NGATOKOTORU WILLIAM Exceptional Application in Physical Education

    Year 10 Atea House
    LAISHON ALBERT-JONES Significant Progress in Physical Education
    KATALINA AREAI Outstanding Achievement in Physical Education, Significant Progress in Te Reo Maori
    MAXWELL BOURNE Exceptional Application in Music
    ANNABELLE BRUCE Outstanding Achievement in Art, Significant Progress in English
    NATHAN CAIRNS Outstanding Achievement in Music
    BEINN CHAPPLE-LAW Exceptional Application in English
    OLIVER CLIFTON Outstanding Achievement in English, Philosophy and in Science, Exceptional Application in Drama and in Health Education
    OSCAR COLTMAN Outstanding Achievement in Social Studies,  Recipient of the Woods Cup for endeavour in junior Philosophy
    JACK DADSON Exceptional Application in Mathematics
    CONNOR DUNBAR Outstanding Achievement in Media Studies
    SAMANTHA EARL-SMYTHE Exceptional Application in Materials Technology
    ESETA FALE Significant Progress in Health Education and in Mathematics
    ELAIS FRASER Outstanding Achievement in Business Studies and in English, Exceptional Application in Science, Significant Progress in Graphics
    JULIA GILBERT Outstanding Achievement in Health Education, Significant Progress in Dance
    ZACHARY JOHNSON Outstanding Achievement in Graphics, Exceptional Application in Media Studies, Health Education and in Product Design Technology
    MAXWELL KERKMEESTER Exceptional Application in Health Education
    KELLY LAUCHLAN Outstanding Achievement in Materials Technology, Significant Progress in Drama
    DONGJAE LEE Outstanding Achievement in English as a Second Language
    GABRIEL LENNON Significant Progress in Physical Education
    ZI HUA LIU Exceptional Application in English as a Second Language
    ZOE MADDEN-SMITH Outstanding Achievement in Food Technology, Exceptional Application in English
    TADGH MAHER Exceptional Application in Physical Education
    OSCAR MAHY Exceptional Application in Health Education, Music and in Science, Significant Progress in Social Studies
    KATE MANN Outstanding Achievement in English, Exceptional Application in Social Studies, Significant Progress in Materials Technology
    OLIVER MANN Exceptional Application in Physical Education
    HAYLEY MARTIN Exceptional Application in Media Studies, Significant Progress in Mathematics and in Social Studies
    ELLA MAY Outstanding Achievement in Science and in Social Studies
    JACKSON MIDDLETON Outstanding Achievement in Health Education and in Product Design Technology, Significant Progress in Science
    JOSEPH MONK Significant Progress in Science
    PTOLEMY MORTIMER-WEBSTER Exceptional Application in Health Education
    TREY NEWRICK Outstanding Achievement in Mathematics
    ALEXIS PRATT Exceptional Application Mathematics and in Social Studies,  Significant Progress in Art and in English
    AANAND RUPA Outstanding Achievement in Music, Exceptional Application in Science and in Product Design Technology
    DAISHA SALANOA Exceptional Application in Mathematics
    OLIVIA SAYEGH Outstanding Achievement in Physical Education, Exceptional Application in Science and in Social Studies, Significant Progress in Sports Academy
    JESSOP SWAN Exceptional Application in Physical Education
    DANIELLE TAN Outstanding Achievement in Art, English and in Social Studies, Exceptional Application in Graphics
    AMBROSE TEIHO Significant Progress in Product Design Technology
    ISABELLA VAN DER LEDEN Outstanding Achievement in English and in Health Education
    FREIYA WARE Exceptional Application in Science
    JOSHUA WIJOHN Outstanding Achievement in Physical Education
    ANYA WOOD Outstanding Achievement in Art, Exceptional Application in Social Studies, Significant Progress in Mathematics
    OLIVIA ZHU Outstanding Achievement in Art, English as a Second Language and in Product Design Technology

    Year 9 Awards

    Quick Links

  • Year 9 Whenua House
  • Year 9 Oranga House
  • Year 9 Moana House
  • Year 9 Kapura House
  • Year 9 Atea House

    Year 9 Whenua House

    JASMINE BANNAN Exceptional Application in Food Technology, Significant Progress in Physical Education
    PHOEBE BANNERMAN-OXLEY Significant Progress in Health Education and in Science
    FINN BROCKETT-MCKAVANAGH Significant Progress in Literacy
    SHAYLA CROMBIE Exceptional Application in Physical Education
    FINN DALBETH Exceptional Application in English, Physical Education and in Science
    TYLA JAKICEVICH Exceptional Application in Science
    ZAK KELLAND Outstanding Achievement in Art and in Health Education
    MICHAELA KELLY Exceptional Application in Chinese, Significant Progress in Social Studies
    LUCY MORRIN Outstanding Achievement in English, Mathematics, Physical Education and in Social Studies, Exceptional Application in French
    ELLIOT MUNFORD Exceptional Application in Health Education, Significant Progress in Physical Education
    EMILY  ORD Outstanding Achievement in French, Health Education and in Mathematics.  Exceptional Application in English
    PRIMO PETERSON Significant Progress in Social Studies
    CATO REFITI Outstanding Achievement in Graphics Design and in Science, Exceptional Application in Art and in Mathematics
    RHONA ROBERTSON Outstanding Achievement in Social Studies and Materials Technology, Significant Progress in English
    COREZZE SCHWARZ Outstanding Achievement in Physical Education
    ANASTASIA SHEARER Exceptional Application in English, Mathematics and in Social Studies
    EDEN SWANSON Significant Progress in French
    DYLAN TAINE Outstanding Achievement in Drama
    EVATRE’A TAVILINIU Significant Progress in Literacy
    DIONE TAY Outstanding Achievement in Mathematics and in Graphics Design, Exceptional Application in Health Education
    LUKE TUIQEREQERE Significant Progress in Science
    TAMAROA VIVIEARE-MCCARTHY Exceptional Application in Media Studies, Significant Progress in English
    DEVON WAITERE Exceptional Application in Te Reo Maori
    FRANK WANG-MA Outstanding Achievement in Science, Exceptional Application in Health Education
    JACK WHITEHEAD Outstanding Achievement in English, Exceptional Application in Social Studies

    Year 9 Oranga House

    PANIA BROWN-TAPUIKORE Outstanding Achievement in Hauora, Exceptional Application in Pangarau, Putaiao, Te Reo Maori, Te Reo Pakeha and in Tikanga a-iwi
    PARIS COMPAIN Significant Progress in Hakinakina, Te Reo Pakeha and in Tikanga a-iwi,
    FAITH DAVIS Significant Progress in Tikanga a-iwi
    NATHAN FALEOLO-NGAPORO Outstanding Achievement in Hakinakina, Exceptional Application in Te Reo Pakeha,  Significant Progress in Putaiao
    NINA FITZGERALD Exceptional Application in Hauora, Significant Progress in Te Reo Maori
    CAESAR FUEMANA Outstanding Achievement in Pangarau and in Putaiao
    SERGE HARDEN Exceptional Application in Hakinakina
    LEVI HENRY Significant Progress in Hakinakina and in Hangarau
    KATENE HOWE Outstanding Achievement in Hauora
    TANGAROA JACKSON Outstanding Achievement in Hakinakina, Kanikani and in Te Reo Pakeha, Significant Progress in Putaiao
    TE MOANA KERSHAW Significant Progress in Pangarau
    TE MANAHOU MACKAY Outstanding Achievement in Pangarau
    TOA MAKAPELU Significant Progress in Hauora
    TEEIKURA MARSTERS-HEREWINI Outstanding Achievement in Te Reo Maori and in Tikanga a-iwi,  Significant Progress in Hauora
    TYSON MATTHEWS Outstanding Achievement in Te Reo Maori
    HIKURANGI MATTHEWS Exceptional Application in Hangarau
    VAUGHAN MATTHEWS Exceptional Application in Hauora
    TIHEMA NED Significant Progress in Pangarau
    TE  KORINGA NED-SENIOR Significant Progress in Te Reo Maori
    BESSIE NGAWATI Outstanding Achievement in Kanikani, Exceptional Application in Putaiao
    WAIATA RAMEKA-TUPE Outstanding Achievement in Putaiao and in Te Reo Pakeha, Exceptional Application in Te Reo Maori, Pangarau and in Tikanga a-iwi
    HENRIETTA WILD-HERBERT Outstanding Achievement in Tikanga a-iwi, Exceptional Application in Hakinakina
    REWA WILLIAMS-MATENGA Significant Progress in Te Reo Pakeha

    Year 9 Moana House

    FRANKLIN BUSFIELD Outstanding Achievement in English, Science and in Social Studies, Exceptional Application in Health Education
    ASHER CARR-SHEPHEARD Exceptional Application in Media Studies and in Science
    LEO CASEY-WABY Significant Progress in Health Education
    XAVIER DE LA VARIS Outstanding Achievement in Science, Exceptional Application in Philosophy
    EDEN GALO Significant Progress in Physical Education and in Social Studies
    VIDA GIBSON Outstanding Achievement in Dance and in Mathematics
    CONNIE GREGORY Outstanding Achievement in Health Education
    BRIDGET HOBBS Outstanding Achievement in Health Education and in Mathematics, Exceptional Application in Social Studies
    ISABELLA INGHAM Exceptional Application in Science, Significant Progress in French
    JOSEPHINE JACKSON Outstanding Achievement in Music
    RACHEL JACKSON Outstanding Achievement in Drama 
    MURDOCH KEANE Outstanding Achievement in Drama
    BENJAMIN LINES Outstanding Achievement in Physical Education
    BENJAMIN LOVETT-MAGGS Outstanding Achievement in Physical Education
    LOXMYN MCDONALD-NESS Outstanding Achievement in Drama, English and in Music,  Exceptional Application Mathematics and Physical Education
    CHANAYA MICHAELS Exceptional Application in French
    MUHAMMAD MULLA Exceptional Application in Mathematics
    HARMONY NGATAI-NEPIA Significant Progress in French
    CALUM NUTTALL Significant Progress in English
    GALATEA PEPPERELL Exceptional Application in Materials Technology, Significant Progress in English and in Physical Education
    ETHAM POCOCK Exceptional Application in Physical Education
    GRACE POOLEY Outstanding Achievement in Mathematics, Significant Progress in Health Education
    SIANA RIVLIN-MYERS Significant Progress in Social Studies
    SIARA SPURDLE Exceptional Application in Japanese
    MIA VARNEY Exceptional Application in Drama and in Health Education
    HANA VAUSE Outstanding Achievement in Music, Exceptional Application in Philosophy
    ALEXANDER VERKERK Outstanding Achievement in Art and in Social Studies,  Exceptional Application in English and in Japanese
    ZAK WHITING Outstanding Achievement in English, Mathematics, Music and in Social Studies

    Year 9 Kapura House

    NA’OR ALFASSI B ERMAN Exceptional Application in Health Education and in Mathematics, Significant Progress in Science
    HANNAH BROWN HOPKINS Outstanding Achievement in Japanese, Exceptional Application in Philosophy
    MAX CHAMBERS Outstand Achievement in Chinese and in Physical Education, Exceptional Application in Social Studies
    FIACHRA CULLEN Outstanding Achievement in English, Physical Education and in Social Studies, Exceptional Application in Chinese
    THOMAS FRYER Significant Progress in Mathematics
    VAITOFIGA FUIMAONO Exceptional Application in English
    BEN GODDEN Outstanding Achievement in Music
    MAXWELL GRIFFIN Outstanding Achievement in French
    DAWN HANGARTNER Outstanding Achievement in Art, Exceptional Application in Science
    LIAM HARTILL Exceptional Application in Materials Technology and in Social Studies
    GRACE HAYWARD Exceptional Application in French
    SELINE HIDDLESTON Significant Progress in English
    ARIANA HILL Exceptional Application in Art and in Wood Technology
    WESLEY JENSEN Exceptional Application in Physical Education and in Social Studies
    NICHOLAS KIKUCHI Exceptional Application in Mathematics
    HANNAH LANGTON Exceptional Application in Chinese
    VAOLELE LAUAKI Exceptional Application in English as a Second Language, Significant Progress in English
    HELEN LEE Outstanding Achievement in Art
    ANNIE LENIHAN Outstanding Achievement in Health Education, Science and in Social Studies, Exceptional Application in Mathematics
    LILY MACDONALD-MURELLO Outstanding Achievement in English, Music, Physical Education, Social Studies and in Te Reo Maori, Exceptional Application in Health Education, Media Studies, Science and in Wood  Technology, Significant Progress in Mathematics 
    FINN MCINTYRE Outstanding Achievement in Mathematics, Music and in and in Science, Significant Progress in Media Studies
    JERICHO NAGEL Outstanding Achievement in Graphics Design
    ROMAN ORD Exceptional Application in Art, English, Mathematics and in Physical Education
    HENDERIKUS PAREKOWHAI Significant Progress in English, Physical Education and in Science
    ANITA QUACH Outstanding Achievement in Mathematics and in Science, Exceptional Application Chinese and in English
    EDWARD RICHARDS Outstanding Achievement in Media Studies
    SAMUEL SCHUMACHER Outstanding Achievement in Health Education
    MICHAEL FINN TAIT  Significant Progress in Health Education and in Social Studies
    VINCENT TUISAMOA Outstanding Achievement in Dance
    SELA VETE Significant Progress in Social Studies
    BAXTER WALLACE Exceptional Application in Food Technology
    MARIANNE WREN Outstanding Achievement in Health Education and in Music, Exceptional Application in Mathematics

    Year 9 Atea House

    SAHMAY ABPLANALP-ELLIS Outstanding Achievement in Art
    MITCHELL ADAMS Exceptional Application in Mathematics
    MADELEINE ANDERSON-FEENEY Outstanding Achievement in Science
    BEDILU BELAY Significant Progress in English as a Second Language
    JEDD  BOTTOMLEY Significant Progress in Physical Education
    FINDLAY BOYES Significant Progress in Physical Education
    ASHA CARR-SHEPHEARD Outstanding Achievement in French
    DIVIYA CHHAGAN Outstanding Achievement in Mathematics, Exceptional Application in Social Studies, Significant Progress in English
    MISHA CONWAY Exceptional Application in Japanese and in Science
    RYAN CUSACK Significant Progress in Te Reo Maori
    ALICE DETHRIDGE Exceptional Application in Health Education
    CHANEL DULLABH Significant Progress in French and in Science
    LILY FOOTE Exceptional Application in Mathematics
    MITCHELL HORNE Exceptional Application in English
    LIAM HOGAN Outstanding Achievement in Physical Education, Science and in Social Studies, Exceptional Application in Media Studies, Music and in Philosophy
    JOSHUA HORNE Outstanding Achievement in Drama, Significant Progress in Japanese
    MITCHELL HORNE Exceptional Application in Physical Education
    HADLEE JAMIESON Exceptional Application in Health Education and in Mathematics
    PIANINA KAHUI-MCCONNELL Exceptional Application in Health Education
    JET LELISI Exceptional Application in Music
    NICHOLAS LENGAUER Outstanding Achievement in Mathematics, Exceptional Application in Physical Education
    ROSA MAIN Outstanding Achievement in English, Health Education,  Science and in Social Studies, Exceptional Application in French
    RHONE MCCARTNEY Outstanding Achievement in Health Education
    ANGELIQUE MENDES Outstanding Achievement in Literacy
    REBECCA MENDES Outstanding Achievement in Health Education and in Mathematics
    JAKE OLLIFF Outstanding Achievement in Media Studies, Physical Education and in Science,Exceptional Application in Social Studies
    KIT PARDOE Significant Progress in Health Education
    MEGAN PRINGLE Exceptional Application in Chinese
    SEBASTIAN RICE-WALSH Outstanding Achievement in Physical Education and in Social Studies
    SOPHIA SCOTT Outstanding Achievement in English, Exceptional Application in Science, Significant Progress in Physical Education
    CAITLYN SMITH Exceptional Application in Health Education
    BRITTANY SMITH Outstanding Achievement in Graphics Design and in Social Studies
    TREY SOPER-RUA

    Exceptional Application in Science

    OLIVER SUTHERLAND Exceptional Application in Mathematics, Significant Progress in English and in Health Education
    HEITONY TALAGI Exceptional Application in Physical Education
    ALEXIS TODD Outstanding Achievement in Japanese
    SEBASTIENNE TODD Outstanding Achievement in Drama, Exceptional Application in English, Mathematics and in Social Studies
    LENA TRNSKI Exceptional Application in Social Studies
    LUCY TURNER Exceptional Application in English and in Social Studies
    ISABELLA WILSON Significant Progress in English
    RUI JIE WULUNSARA Exceptional Application in English as a Second Language
    ZIHAN ZHANG Outstanding Achievement in English as a Second Language
  •